موکت تایل اداری چیست؟

اگر به دنبال لذت راه رفتن روی متریالی بی صدا، آرام، مدرن‌ و زیبا در محیط کار خود هستید، بی شک موکت و آن هم از نوع تایل، بهترین گزینه خواهد بود.

و اینک می خواهیم با معرفی محصول موکت تایل، پنجره جدیدی از انواع محصولات پوشش کف، آن هم موکت و از نوعی جدید در صنعت دکوراسیون داخلی به صورت تایل یا الوار به روی شما باز کنیم.

دنیای صنعت ساختمان و دکوراسیون، روز به روز در حال نو شدن می باشد و ما بعنوان مجموعه ای پیشرو در این زمینه، معرفی و آشنا کردن شما مشتریان عزیز با محصولات جدید و روز را وظیفه خود می دانیم.

موکت تایلی، نوع خاصی از انواع موکت و محصولی متفاوت برای پوشش کف می باشد که با داشتن مشخصات فنی منحصر به فرد، پاسخگوی نیاز بسیاری از کاربران در انواع محیط های اداری، آزمایشگاهی، اتاقهای کنفرانس، آمفی تئاتر، سالن‌ها و تالارهای موسیقی، هتل ها و حتی اتاقهای سرور می باشد.

قیمت محصولات

مشخصات و مزایای استفاده از موکت تایل اداری

1- سایلنت و بی صدا بودن.

2- دارای قابلیت تردد بالا برای استفاده در فضاهای پرتردد و تردد با کفش و قرار دادن اجسام و حرکت صندلی های چرخ دار، مقاومت بالا در برابر سایش و پارگی و …

3- تولید عمدتا بصورت تایل های 50 در 50 سانتی مربع و بعضا الواری با ابعاد 30 در 130 سانتی متر مستطیل شکل.

4- امکان ایجاد طرح های خلاقانه با استفاده از تایل های مختلف به دلیل امکان تولید در طرح ها و رنگهای متنوع اداری و امکان طراحی و ایجاد طرح با قرار دادن رنگهای مختلف کنار هم و ایجاد جلوه بصری جذاب تر در فضا.

5- امکان تعمیر و نگهداری راحت تر و اقتصادی تر، به دلیل امکان سهولت تعویض تایل های آسیب دیده بدون نیاز به ترمیم کل موکت محل در مقایسه با مواردی که از موکت رول استفاده شده است.

6- این محصول به دلیل نوع استفاده، غالبا ضد الکتریسیته ساکن (آنتی استاتیک) و کند سوز بوده و به دلیل پشت پی وی سی بودن در اکثر موارد عایق حرارت و صدا می باشد.

7- به دلیل داشتن ضخامت 3 تا 6 میل که البته ضخامت 6 میل، ضخامت تولید استاندارد این محصول است و داشتن بافت و تار و پود ، حساسیت صاف بودن و تسطیح کردن سطح زیر کار برای نصب در اجرای آن نسبت به کفپوش ها کمتر می باشد و لذا سرعت نصب آنها نیز نسبت به کفپوش ها بیشتر است.

8- سهولت نظافت و نگهداری.

و در آخر، این محصول با داشتن مشخصات فنی و متفاوتی که برای شما برشمردیم، فارغ از اینکه محصولی کاربردی و کار آمد می باشد، در عین لوکس بودن، محصولی به صرفه و اقتصادی نیز هست و وجود این کالای نسبتا لوکس تر و امروزی تر در اتاق کار یا دفتر شما، با ایجاد ظاهری مدرن و شیک در محیط اداری حس بهتری نیز هم به خودتان و هم به سایر مراجعین ‌شما خواهد داد.

معایب استفاده از موکت تایل اداری

به واقع شاید تنها ایرادی که به این محصول زیبا و پر استفاده وارد باشد، قیمت نسبتا بالاتر آن نسبت به انواع موکت رولی می باشد که اگر طول عمر و دوام آنها را مقایسه کنیم، شاید در گذر زمان، گزینه موکت تایل اداری، مقرون به صرفه تر از موکت رول نیز باشد.

موکت تایل در فضاهای اداری

 

کاربردهای موکت تایل اداری در محیط های اداری

 • موکت تایل اداری ساختمان های اداری و شرکت ها
 • موکت تایل اداری اتاق کنفرانس
 • موکت تایل اداری سالن آمفی تئاتر
 • موکت تایل اداری سالن (تالار) موسیقی
 • موکت تایل هتلی
 • موکت تایل اداری کتابخانه های عمومی
 • موکت تایل اداری اتاق سرور

 نصب و نگداری موکت تایل اداری

موکت های تایل اداری که بیشتر از  دسته موکت های لوپ پایل هستند با بافتی بسیار متراکم و فشرده، مانند انواع موکت ها، عموما با چسب مخصوص موکت یا 5555  نصب می شوند که چسبی سبک و اقتصادی و صرفا برای نصب موکت استفاده می شود.

سبک نصب موکت های تایل مانند کفپوش های تایلی بوده، با این تفاوت که پشت موکت های تایل، فلش جهت نصب حک شده که به جهت رعایت خواب بافت موکت، نصاب موظف به رعایت جهت فلش، حین نصب می باشد.

رضایت مشتریان

خرید موکت تایل اداری با بهترین قیمت
موکت تایل اداری در فضاهای اداری

نکات مهم و مراحل نصب حرفه ای موکت تایل اداری آنتی استاتیک

از آنجا که موکت تایل اداری عمدتا آنتی استاتیک یا ضد الکتریسیته هستند، باعث انتقال جریان الکتریسته ساکن از سطوح به زمین می شوند تا بخصوص در سالن‌های آمفی تئاتر و کنفرانس و موسیقی، مانع از ایجاد اختلال در دستگاه های صوت و تصویر شوند و لذا در فضاهایی مثل اتاق سرور که حساسیت این مسئله دوچندان است، برای اطمینان خاطر صد در صدی حذف جریان الکتریسته ساکن،  یک شبکه بندی مسی هم زیر موکت و روی زمین به این شکل که نوارهای 2 سانتی مسی را بصورت شبکه ای روی سطح زمین قرار می دهند، استفاده می شود چرا که مس بعنوان عامل رسانای جریان الکتریسته کل بار الکتریکی را تخلیه می کند.

به جهت نیاز به مهارت برای نصب موکت های تایل و کم بودن اکیپ نصب که توانایی نصب موکت تایل را داشته باشند، هزینه نصب موکت تایل از کفپوش تایل بیشتر است و از متر مربعی 150 هزار تومان به بالا می باشد.

معرفی برندهای معتبر موکت تایل اداری در ایران

بهتر است بدانید که تکنولوژی تولید موکت تایل اداری در دنیا، یک تکنولوژی روز می باشد که کارخانجات ایرانی کمتر از آن بهره برده اند و لذا تقریبا بخش اعظم برندهای موجود در بازار ایران خارجی و از کشورهای آمریکا، انگلیس، بلژیک، هلند و چین بوده و تنها یک کارخانه ایرانی تکنولوژی کامل این محصول خاص را دارد که با نام تجاری موکت تایل آرتا در بازار عرضه می گردد و شرکت ویستا افرند، نماینده مستقیم فروش آن در تهران و همه شهرهای ایران به بهترین قیمت می باشد.

سایر برندهای موجود در بازار، سیزال آمریکا، دسو هلند، پاراگون انگلیس، ویلتون کارپت انگلیس،  ووگ چین، سونار و رویا می باشند که شرکت ویستا افرند، عاملیت مستقیم فروش کلیه برندهای فوق می باشد.

از نظر کیفی، کیفیت برند ایرانی موکت تایل آرتا کاملا قابل رقابت با نمونه های خارجی و در پاره‌ای موارد کیفیت بهتری نیز دارد و کاملا آنتی استاتیک و کند سوز با گواهی های تأییدیه های مربوطه بوده و با داشتن تنوع رنگ و طرح، کاملا نیاز بازار را برطرف می کند.

موکت تایل اداری طوسی

 

عوامل مهم در انتخاب موکت تایل اداری (کیفیت، قیمت، رنگ، طرح، …)

با توجه به اینکه در انتخاب پوشش کف موکت تایل در ساختمانها فارغ از بحث فنی، بیشتر به جنبه زیبایی و دکوراتیو بودن آن توجه می شود و در چشم بیننده، جایگاه مهمی برای تکمیل هارمونی و دکور فضا خواهد داشت، پس در نظر گرفتن طرح و رنگ آن و ایجاد یک ترکیب متناسب با سایر المانهای دکور، بخصوص مبلمان و پرده، گزینه بسیار مهمی در یک انتخاب درست می باشد.

و ما در مجموعه ویستا افرند با امکان مشاوره کامل و ارائه نمونه های بصری و قابل لمس انواع برندهای ذکر شده و امکان چینش در فضا و ایجاد تصویر نهائی در ذهن خریدار، بیشترین کمک را در داشتن یک انتخاب درست خواهیم کرد.

نکات مهم نظافت و نگهداری موکت تایل اداری

موکت تایل مانند سایر متریال های استفاده شده در کف، نیاز به مراقبت های متدوال زیر دارد:

 • جلوگیری از کشیدن اجسام نوک تیز که باعث پارگی و تخریب بافت موکت می شوند.
 • جلوگیری از ریختن مایعات اسیدی و رنگی.
 • جارو زدن و خارج کردن گرد و غبار از بافت موکت به جهت افزایش طول عمر آن.
 • شستشوی سریع در اثر ریختن مایعات و هرگونه کثیفی.

در مواردیکه میزان کثیفی زیاد است، نهایتا می توان قطعه تایل مورد نظر را جدا کرده و کاملا تمیز و مجددا چسب و نصب کرد.

مقایسه موکت تایل اداری با سایر انواع موکت

در واقعیت مقایسه یک موکت تایل اداری با تمام مشخصه های فنی و کاربردی که بر شمردیم، کار ساده ای نیست، چرا که این محصول، تصور کاربر را از موکت بطور کلی دگرگون کرده و چه از نظر فنی، چه از نظر نوع استفاده و چه از نظر زیبایی، در یک کلام همه چیز تمام است و چه بسا که در آینده نزدیک جای موکت های رول خانگی را نیز گرفته و ما با نوع جدید خانگی آن در بازار مواجه شویم.

موکت تایل اداری در فضاهای اداری

 

عوامل تأثیر گذار در قیمت موکت تایل اداری

همانطور که گفتیم موکت های تایل در 2 نوع اصلی پلی پروپیلن و پلی آمید تولید می شوند و نوع پلی آمید یا نایلونی، قیمت بالاتری نسبت به نوع پلی پروپیلن

دارد و بطور کل محدوده قیمتی این محصول در بازار ایران از متر مربعی 950/000 تومان به بالا در مدلها، طرحها و برندهای مختلف، متفاوت است.

سوالات متداول موکت تایل اداری

1. آیا موکت تایل اداری برای اتاق های مرطوب مناسب است؟

 • برخی از تایل ها با الیاف ضد آب یا مقاوم در برابر آب موجود هستند که برای اتاق های مرطوب مانند حمام یا آشپزخانه مناسب هستند.

2. آیا می توان از موکت تایل اداری در زیر مبلمان استفاده کرد؟

 • بله، می توانید از موکت تایل اداری در زیر مبلمان استفاده کنید. با این حال، برای جلوگیری از له شدن تایل ها، بهتر است از پایه های مبلمانی استفاده کنید که سطح وسیعی دارند.

3. آیا گرمای کف با موکت تایل اداری کار می کند؟

 • بله، می توانید از گرمای کف با موکت تایل اداری استفاده کنید. با این حال، باید نوع تایلی را انتخاب کنید که برای گرمای کف مناسب باشد.