ایده های نو در طراحی داخلی هتل ها

قصد داریم در این مطلب  ایده های ی نو در طراحی داخلی هتل را با هم بررسی کنیم، همواره ایده های نو می توانند در جهت رفاه بیشتر و مهمان نوازی کامل تر، موفقیت را برای هر هتلی به ارمغان آورند.

در طراحی داخلی هر هتل، برداشت اول وارد شوندگان به هتل بسیار مهم است در نتیجه در اکثر هتل ها تمرکز خاصی بر روی لابی هتل وجود دارد. لابی هتل باید یک فضای چند منظوره باشد ممکن است در آن برخی از قرار های رسمی صورت گیرد و یا فردی وقت خود را در حال کار کردن با لپ تاپ در لابی هتل سپری کند در هتل های مدرن با ایجاد فضاهای متفاوت همچون استفاده از مبلمان های متفاوت راحتی و رسمی و لوسترهای بزرگ و دیوارهایی با ترکیب رنگ های مختلف، ورودی های خاص و عجیب و یا حتی استفاده از آبشارهای داخلی فضای اجتماعی و مدرنی را تدارک دیده اند.

استفاده از میز تحریر و مکانی برای پذیرایی و همچنین تلویزیون هایی با ابعاد مناسب در طراحی اتاق های هتل یکی از ضروری ترین امکانات در هتل های مدرن می باشد.

دوره استفاده از حمام ها با دوش و وان کوچک در هتل های مدرن به پایان رسیده است، میهمانان هتل برای سپری کردن زندگی روزمره خود اقدام به سفر نکرده اند، در طراحی داخلی هتل هایی با متد های روز اتاق با دوش آب گرم و وان حمام بزرگ و نیز محلی برای کاهش فشارهای روانی و ماساژ جسم قرار داده شده است.

استفاده از رستوران های معمولی هرچند شیک و مدرن جذابیت خود را در هتل ها از دست داده اند، برای داشتن رستورانی دوست داشتنی در هتل باید به خلاقیت و ابتکار برای ایجاد فضاهایی متفاوت روی آورد.

در هتل های مدرن برای دور نگه داشتن میهمانان خود از تنش راهکارهای مناسبی را اتخاد کرده اند از جمله این راهکارها ایجاد فضاهایی مانند تراس با فضاهای آزاد بسیار بزرگ و استفاده از چوب و تزئینات سنگی در طراحی اتاق ها است.

پایداری امری ضروری برای صاحبان هتل است، شاید استفاده از پنجره های بزرگ و فضاهای سبز بیرونی به تنهایی برای رسیدن به فضایی پایدار از زیبایی کافی نباشد.

بیش از هر چیز آسایش در هتل ها اهمیت دارد میهمانان باید احساس داشتن خانه ای آرام به دور از خانه ی خود را داشته باشند تا از مدت اقامت خود در هتل لذت ببرند.

در طراحی دکوراسیون داخلی هتل های مدرن همواره فضاهایی وجود دارد که هر انسان در ذهن خود خواهان آن است حتی اگر حضور در این فضاها را رویایی بداند.